Submenu

Onderzoeksdag - IOS Platform Bottom-up Initiatives for Societal Change

Begin

19-03-2026 om 13:15

Einde

19-03-2026 om 18:00

Maximaal aantal aanmeldingen bereikt, je kunt je niet meer aanmelden.

Locatie

Deze onderzoeksdag van Universiteit Utrecht stimuleert interdisciplinaire uitwisseling van kennis en helpt bij het creëren van (nieuwe) netwerken en samenwerkingen.

Onderzoekers die zijn aangesloten bij het IOS-platform presenteren hun werk, en professor Tine De Moor (Rotterdam School of Management, Erasmus Universiteit) geeft een keynote lezing over de volwassenwording van burgercollectieven in Nederland. Zij onderzoekt hoe deze initiatieven zijn uitgegroeid tot een diverse en invloedrijke beweging die energietransitie, wonen, zorg en voedselsystemen vormgeeft via democratisch bestuur, lokale betrokkenheid en een langetermijnvisie op gemeenschap.

Ook is er een sessie met Erik Stam, Robert McDonald, Emmanuel Mensah, Christina Bidmon en Milou Derks over hoe ondernemerschap duurzame ontwikkeling in Afrika kan stimuleren. Tijdens deze sessie wordt onderzocht hoe institutionele zwaktes ontwikkelingsvallen creëren—en hoe lokaal verankerd, productief ondernemerschap positieve spiraalbewegingen in gang kan zetten die het enorme potentieel van Afrika ontgrendelen en bijdragen aan mondiale duurzame ontwikkeling.

Meer informatie en aanmelden

Cookie-instellingen